Soft Yoga

Maigā joga

Kādu dienu, baudot burvīgo masala tēju Dievišķās Gangas krastos Rišikešā, Himalajos, mani draugi no Japānas, kuri spēra savus pirmos soļus jogā, skumji paziņoja, ka joga viņiem neesot piemērota. Redzot manu pārsteigumu, viņi turpināja, ka pēc jogas prakses bieži sāp visa miesa, viņi jūt diskomfortu un nogurumu.

Līdz šim mēs klejojām pa Rišikešu, dažādos ašramos praktizējot dažādus jogas veidus. Tiešām, brīžiem pasniegšanas stils bija diezgan stingrs un askētisks. Es pateicu, ka tas jau neattiecas uz jogu, bet gan uz pasniegšanu. Ka to var darīt arī savādāk, daudz maigāk, relaksētāk, soft. Viņi nesaprata. Kā var relaksēties sasienoties mezglā un vēl stāvot uz ausīm?

Mēs iegājām tuvākajā ašrama dārzā un turpat zālītē notika pirmā maigās jogas nodarbība. Kad pēc pāris stundām pēc fināla relaksācijas maniem draugiem atgriezās samaņa, viņu pārsteiguma pilnās acis staroja un smaids runāja pats par sevi: „Soft yoga ir burvīga!”

Japāņi aizbrauca, bet nosaukums palika – SOFT YOGA.

Soft yoga nav nekāds moderns veidojums. Tā ir tā pati labā, vecā, senā, klasiskā joga, ko Patandžali definēja kā Aštanga joga. Tikai nedaudz lielāka uzmanība ir pievērsta pašam pirmajam jogas pamatprincipam, kuru bieži vien rietumnieki vienkārši ignorē, – Ahimsa – nevardarbība, Aštanga jogas pirmā pakāpiena pirmais solis.

Mēs cenšamies izturēties pret Pasauli un arī pret sevi ar mīlestību, maigi, saudzējoši.

Arī hatha jogas prakse, ja mēs ievērojam ahimsu, kļūst maiga, relaksējoša. To var praktizēt jebkurš cilvēks un jebkurā vecumā. Galvenais ir ievērot ahimsu – nedarīt pāri nevienai dzīvai būtnei, ieskaitot sevi, nedz darbos, nedz runās, nedz arī domās. Un tad Pasaule atveras un pasmaida Tev un kļūst ļoti labsirdīga, mīļa un maiga, kā maigā joga.

Soft yoga – tā ir lieliska iespēja sakārtot savu dzīvi, savu ķermeni, emocijas, prātu. Un apzināties sevi, kā mirdzošu, svētlaimes pilnu gaismu, kas nāk no pašiem sirds dziļumiem. Apzināties sevi kā Dievišķu Būtni, tādu, kādu Dievišķais mūs ir radījis.